Medale dla najsilniejszych katowickich policjantów

Data publikacji 04.04.2017

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych. W tegorocznych zawodach startowało łącznie 35 policjantów. Aż czterech katowickich policjantów stanęło na podium zdobywając dyplomy i medale. Krzysztof Banaś wycisnął ciężar 205 kg, Adam Wszelaki 182,5 kg, a Daniel Kuzaj podniósł 175 kg. Dzielnicowy Adam Rogala wycisnął sztangę 166 razy. Serdecznie gratulujemy!

W sali ćwiczeń siłowych Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Sportach Siłowych. Zawody zostały przeprowadzone w ramach „XVI Ślaskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej 2017”, której organizatorem jest Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci biorący udział w zawodach reprezentowali: katowicki oddział prewencji policji, samodzielny pododdział prewencji z Częstochowy, komendy z Bielska Białej, Bytomia, Katowic, Pszczyny, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór i Zawiercia.

Aż 4 katowickich policjantów stanęło na podium.  W pierwszej konkurencji polegającej na wyciskanie sztangi leżąc (wg formuły Wilksa) Krzysztof BANAŚ - dzielnicowy z Komisariatu III Policji w Katowicach wycisnął ciężar 205 kg i tym samym zajął II miejsce.
Na trzecim stopniu podium uplasował się również dzielnicowy z Komisariatu Policji VII w Katowicach  Adam WSZELAKI, który wycisnął  182,5 kg. Czwarte miejsce zdobył Daniel KUZAJ- policjant z zespołu wykroczeń z katowickiej "siódemki", który wycisnął 175 kg.

W konkurencji polegającej na  wielokrotnym wyciskanie sztangi (½ masy ciała w max. 5 minutach) dzielnicowy z Komisariatu Policji V w Katowicach,  Adam ROGALA, zdobył brązowy medal wyciskając ciężar 166 razy.

Zamknięcia zawodów w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach dokonała Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Joanna Świec-Rajca, która wręczyła zwycięzcom dyplomy i medale oraz pogratulowała sportowych sukcesów i walki fair play.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!