Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych. Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" spotkaliśmy się na koncercie integracyjnym. Honorowym patronatem objął go Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Szeląg.
Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną katowiccy Policjanci uczestniczyli w Koncercie Integracyjnym przygotowanym przez podopiecznych i opiekunów Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Akcent”, zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury „Koszutka”.
Honorowy patronat nad imprezą objął Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Szeląg, którego podczas koncertu reprezentował nadkom. Tomasz Kępa - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, na którego ręce przedstawiciele Stowarzyszenia przekazali dyplom uznania za bezinteresowną pomoc i nieustanne wsparcie udzielane przez katowickich policjantów niepełnosprawnym mieszkańcom naszego miasta. Nadkom. Tomasz Kępa, wraz z nadkom. Tomaszem Wyczesanym - Komendantem Komisariatu VII, wręczyli Pani Prezes Stowarzyszenia Annie Zwoźny dobrowolne datki zebrane w koleżeńskiej zbiórce przeprowadzonej wśród funkcjonariuszy i pracowników katowiciej komendy oraz odczytał uroczysty list Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach.
Wielu zaproszonych i przybyłych na salę widowiskową MDK gości aktywnie uczestniczyło w występach artystycznych przygotowanych i przedstawionych przez osoby niepełnosprawne z Zespołu Muzycznego „Na Maksimum”, uczniów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach, Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz minirecitalu z improwizacjami fortepianowymi przygotowanym przez gościa koncertu Pana dr. Tomasza Orlowa. Na zakończenie koncertu podopieczni , młodzież i policjantki Zespołu Prewencji Kryminalnej zaprezentowali Pokaz Mody Odblaskowej, który miał na celu propagowanie noszenia elementów odblaskowych, także na terenie zabudowanym w porze nocnej, co ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach tolerancji i integracji dzieci i młodzieży różnej narodowości i z różnych środowisk z osobami niepełnosprawnymi można było zobaczyć wspólną zabawę, ścisłą współpracę oraz zaangażowanie podczas przygotowania i prezentowania odblaskowej mody.
Ponadto wszyscy obecni na koncercie zostali wyposażeni w odblaski.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.13 MB)
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.66 MB)
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.75 MB)
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.43 MB)