Spotkanie policjantów z mieszkańcami Dąbrówki Małej
Wczoraj odbyła się kolejna debata z naszego cyklu spotkań. Tym razem w dzielnicy Dąbrówka Mała. Choć frekwencja mieszkańców nie była duża, dyskusja trwała kilkadziesiąt minut. Najwięcej pytań padało z zakresu ruchu drogowego.
Spotkanie odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ulicy Grzegorzka. Zgromadzeni mieszkańcy zadawali pytania i podnosili różne postulaty. Do najczęściej zadawanych pytań należały te z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. mieszkańcy chcieliby, żeby policjanci dokonywali częstszych kontroli prędkości na ulicy Strzelców Bytomskich i Grzegorzka. Życzyliby sobie również, aby nad przejazdem kolejowym przy ulicy Le Ronda powstała kładka dla pieszych. Innymi podnoszonym problemem była reakcja służb dyżurnych na przekazywane informacje dotyczące zakłocenia ciszy nocnej i problem z osobami, które w parku spożywają alkohol. Komendant Komisariatu II zapewnił, że zgłoszonymi problemami niezwłocznie zajmą się podlegli mu policjanci oraz policjanci z katowickiej drogówki.
Zawiedli jednak mieszkańcy, których na spotkaniu przybyła niewielka grupa. Ale pomimo tego warto je organizować. Dla nas policjantów liczy się każdy głos i każda informacja, które w przyszłości mogą przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa. Dzięki takim spotkaniom możemy lepiej wsłuchać się w głos i potrzeby mieszkańców Katowic, po to, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Z całą pewnością wszystkie płynące z ostatnich debat uwagi i wnioski ukierunkują nasze działania profilaktyczne na przyszłość.
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie dopiero po wakacjach. 10 września o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury Giszowiec, Plac pod Lipami 1 spotykamy się z mieszkańcami Giszowca. Przyjdź, zabierz głos, proponuj i decyduj. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. ZAPRASZAMY.
Inicjatorką przedsięwzięcia jest prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka. Wspólnie z katowicką komendą policji w oraz urzędem miejskim chce wsłuchać się w głosy mieszkańców, poznać ich problemy. Celem projektu jest zdiagnozowanie potrzeb społecznych w poszczególnych dzielnicach Katowic, wspieranie aktywności obywateli, potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa, a także wykorzystanie wiedzy obywateli na poziomie lokalnym. Bezpieczeństwo naszych dzieci w szkole, zakłócenia porządku publicznego, potrzeba zmian w dzielnicy np. w zakresie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniach, propozycje współpracy lokalnych społeczności z innymi podmiotami w kwestii zachowania porządku i bezpieczeństwa publicznego – to tyko niektóre z kwestii, które są poruszane na debatach.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.63 MB)