Wiadomości

Policjant w przedszkolu

Data publikacji 18.03.2014

Aspirant Piotr Cygankiewicz z Zespołu Prewencji Kryminalnej katowickiej komendy policji odwiedził dzisiaj maluchy w przedszkolu nr 66 przy ulicy Brynicy. Mówił o bezpiecznym zachowaniu na drodze i na podwórku, obowiązku zapinania pasów w samochodzie i podróżowaniu w fotelikach oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła.

Celem spotkania, w którym uczestniczyło prawie 140 maluchów, było przekazanie im prostych metod zachowań oraz umiejętności praktycznych w sytuacjach niebezpiecznych. Aspirant Piotr Cygankiewicz, zajmujący się sprawami prewencji, rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zareagować się, gdy dziecko zaczepi ktoś obcy i jak bezpiecznie zachowywać się w kontaktach z psami i bezpiecznie bawić się na podwórku.
Jednak największą atrakcją było spotkanie ze Sznupkiem - maskotką śląskiej policji. Od dzisiaj na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z mundurowym. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc. Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.
Przypominamy, że przed nami czwarta edycja programu profilaktyczno -  edukacyjnego "Bezpieczny maluch". Będą w nim uczestniczyły dzieci z przedszkoli nr 39, 65 i 95 w Katowicach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.03 MB)

Powrót na górę strony