Wiadomości

Kurs samoobrony dla motorniczych

Data publikacji 11.02.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zorganizowali kurs samoobrony dla kobiet- motorniczych tramwajów. 35 pań rozpoczęło dziś zajęcia od prelekcji z zakresu psychologicznych aspektów samoobrony i zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w pracy, jak i w codziennym życiu. Zajęcia praktyczne obejmowały naukę m.in. kopnięć,obronę przed duszeniem i chwyty obezwładniające.

Grupa 35 kobiet  zatrudnionych w Tramwajach Śląskich S.A. rozpoczęła dziś kurs samoobrony. Kurs jest prowadzony przez policjantów z zespołu kadr i szkolenia oraz wydziału prewencji katowickiej komendy. Panie- motornicze zapoznały się z teorią dotyczącą przestępstw, na które narażone są jako przedstawicielki płci pięknej, jak im zapobiegać oraz jak się zachowywać, gdy już do nich dojdzie. Mundurowi realizując program profilaktyczny „Bezpieczna kobieta” omówili także zagadnienia związane z użyciem „tabletki gwałtu”, przekroczeniem granic obrony koniecznej oraz urządzeniami obronnymi, które mogą posiadać bez zezwolenia.

Następnie po dość intensywnej rozgrzewce  panie poznawały tajniki stosowania chwytów obezwładniających. Uczyły się jak się obronić przed duszącym je napastnikiem i jak prawidłowo zadawać kopnięcia. Ponadto dowiedziały się jak skutecznie uderzać w miejsca wrażliwe na ciele agresora. Po kursie panie zostaną wyposażone w alarmy osobiste  Jutro dalszy ciąg zajęć. Życzymy wytrwałości !

Powrót na górę strony