Podziękowania

Podziękował policjantom za okazaną pomoc

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Katowicach spotkali się ze wspaniałymi i szczerymi wyrazami wdzięczności. Przekazał je kierowca mercedesa po tym, jak mundurowi pomogli mu zabezpieczyć samochodzie, gdy przy temperaturze -29 st. Celsjusza w pojeździe zamarzło paliwo. Po tym zdarzeniu do rąk Komendanta katowickiej komendy wpłynął email. Kierowca podziękował w nim policjantom za okazaną bezinteresowną pomoc i życzliwość. Policjanci podkreślili, że są po to, aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

7 stycznia br. około godz.3.10 nad ranem w Katowicach na ulicy Mikołowskiej, kierowcy mercedesa zamarzło paliwo. Temperatura na zewnątrz wynosiła wtedy około - 29 st. Celcjusza. Silnik w pojeździe został unieruchomiony i kierowca nie miał możliwości kontynuowania dalszej jazdy. W tym czasie przejeżdżali w pobliżu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i postanowili pomóc mężczyźnie. Mundurowi zatrzymali się i nie zważając na siarczysty mróz pomogli kierowcy zabezpieczyć pojazd, aby nie stwarzał zagrożenia i nie utrudniał ruchu.

Wdzięczny mezczyzna za pośrednictwem naczelnika wydziału ruchu drogowego przesłał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł.insp. Pawła Barskiego, podziękowania dla stróżów prawa, którzy pomogli mu na drodze. Kierowca podziękował za ludzką, życzliwą i bezinteresowną postawę policjantów drogówki. Policjanci tym gestem byli miło zaskoczeni. Jak podkreślili mundurowi, są na drodze również po to, aby pomagać w takich sytuacjach.

 

Powrót na górę strony