Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie 2019

"Dla każdego jest miejsce na drodze"

Ruszyła akcja pn. "Dla każdego jest miejsce na drodze”. W miniony wtorek katowiccy policjanci rozpoczęli działania informacyjno-edukacyjne, które są skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi podczas trwania akcji będą promować bezpieczne korzystanie z drogi w celu poprawienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 


Akcja informacyjno-edukacyjna pn. "Dla każdego jest miejsce na drodze" to kompleksowe rozwiązanie, które ma na celu poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Celem akcji przede wszystkim jest: 

  • promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególne kategorie uczestników, z uwzględnieniem części drogi przeznaczonej dla danej grupy, tj. jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub dla rowerów
  • podniesienie poziomu wiedzy na temat prawnych ram i zasad wspólnej koegzystencji na drodze
  • propagowanie kulturalnych i życzliwych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego

Policjanci przez cały czas trwania przedsięwzięcia będą informować, edukować i przypominać, że droga jest dla wszystkich. Pamiętać trzeba jednak, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem, a w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z wydziału prewencji katowickiej komendy rozpoczęli działania w śródmieściu Katowic, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Mundurowi w szczególności zwracali uwagę, w jaki sposób kierowcy parkują swoje samochody, jak poruszają się piesi po ulicach oraz zwracali uwagę na rowerzystów, którzy również licznie spotykani są na katowickich drogach. Tym razem nie nakłądanao mandatów na ujawnionych sprawców wykroczeń drogowych, a przeprowadzano z nimi profilaktyczną pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wzajemnego szacunku wobec wszystkich jego uczestników. 

Pamiętajmy, by nasza podróż była bezpieczna i przyjemna bądźmy wobec siebie życzliwi, gdyż na drodze jest miejsce dla każdego. Uśmiech, tolerancja i opanowanie emocji przynosi lepsze skutki niż agresywne zachowanie. Chcąc coś zmienić, zacznijmy od siebie.
 

Opis filmu: Na filmie widać dwóch policjantów którzy przemierzając ujawniają sprawców wykroczeń drogowych, a następnie przeprowadzają z nimi rozmowy pouczające

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.45 MB)

Powrót na górę strony