Bezpieczeństwo pieszych 2018

Tysiąc odblasków trafiło do mieszkańców Katowic

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz katowickimi strażnikami miejskimi, przypominali wczoraj o konieczności noszenia odblasków oraz o ich wpływie na poprawę bezpieczeństwa, zwłaszcza pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji, która odbyła się na rynku w dzielnicy Nikiszowiec, mundurowi rozdali mieszkańcom Katowic tysiąc odblasków. Pamiętajmy, że jeden mały element odblaskowy może uratować nam życie...

Wczoraj od godziny 16.30 katowiccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz funkcjonariuszami katowickiego WITD po raz kolejny zachęcali do noszenia odblasków. W czasie akcji o nazwie „Błyśnij dla życia- Profilaktyczny Głos Drogowy ” mundurowi przypominali jak istotne jest noszenie odblasków aby zapewnić bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, którymi są m.in. piesi i rowerzyści. Podczas działań mundurowi rozdali mieszkańcom Katowic tysiąc odblasków.
Głównym celem organizowanego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi, zwłaszcza pieszym, na istotną rolę, jaką dla bezpieczeństwa odgrywa noszenie odblasków. Użycie elementu odblaskowego powoduje, że pieszy jest widoczny dla innych uczestników ruchu z dużo większej odległości, co powoduje, że kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie takiego pieszego.  
Pamiętajmy, że używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie...

Wkrótce odbędą się kolejne akcje mające na celu wyposażenie mieszkańców w odblaski. Zapraszamy do śledzenia strony oraz fanpage katowickiej komendy.

  • Tysiąc odblasków trafiło do mieszkańców Katowic
  • Tysiąc odblasków trafiło do mieszkańców Katowic
  • Tysiąc odblasków trafiło do mieszkańców Katowic

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.26 MB)

Powrót na górę strony