Bezpieczeństwo pieszych 2018

"Błyśnij dla życia" – zapraszamy na działania katowickich służb mundurowych

Dzisiaj w dzielnicy Nikiszowiec zostanie przeprowadzona akcja pod nazwą „Błyśnij dla życia”. Tysiąc odblasków trafi do mieszkańców Katowic. Organizatorem działań jest Komenda Miejska Policji w Katowicach wraz z partnerami programu „Profilaktyczny Głos Drogowy” tj. funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, katowickiej Straży Miejskiej oraz przedstawicielami KZK GOP.

Głównym celem organizowanego przedsięwzięcia będzie zwrócenie uwagi, zwłaszcza pieszym, na istotną rolę, jaką dla bezpieczeństwa odgrywa noszenie odblasków. Użycie elementu odblaskowego powoduje, że pieszy jest widoczny dla innych uczestników ruchu z dużo większej odległości, co powoduje, że kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie takiego pieszego. Podczas zaplanowanej imprezy wspólnie z naszymi partnerami planujemy rozdać mieszkańcom miasta jak największą ilość tego typu akcesoriów. Pamiętajmy, że odblaski powodują, iż jesteśmy lepiej widoczni nie tylko po zmroku.

Akcja „Błyśnij dla życia”  będzie prowadzona dzisiaj tj. 22 listopada 2018 roku, na Rynku w dzielnicy Nikiszowiec od godziny 16.30 aż do momentu rozdania tysiąca odblasków.  W trakcie działań policjanci, strażnicy miejscy oraz mundurowi z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego nie tylko będą rozdawali odblaski pieszym, ale również omawiali inne zagadnienia ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Serdecznie Państwa zapraszamy. 

Powrót na górę strony