Bezpieczeństwo pieszych 2018

Dzień kobiet w katowickiej strefie „tempo 30”

W dniu kobiet czujne oko katowickich policjantów skierowane było na strefę „tempo 30”. Stróże prawa dokonywali pomiaru prędkości i nagradzali wzorowe postawy kierowców. Wszystkie Panie zatrzymane do kontroli otrzymywały słodkie podarunki z okazji ich święta.

Dzień Kobiet również dla katowickiej policji jest dniem wyjątkowym. Wczoraj policjanci dokonywali pomiarów prędkości w strefie „tempo 30”. Podczas akcji wszystkie Panie stosowały się do ograniczenia prędkości i otrzymywały słodki podarunek w postaci lizaków z nadrukiem „Katowice tempo 30”. Przeprowadzone działania miały na celu nie tylko sprawić przyjemność mieszkankom Katowic, ale także przypomnieć o ograniczeniach prędkości wprowadzonych w centrum miasta.
Spotkanie z kierowcami było również wspaniałą okazją do porozmawiania na temat ochrony środowiska. Policjanci przypominali, iż nadmierna prędkość wpływa na wielkość emisji hałasu, w szczególności w takim mieście jak Katowice, gdzie jest duże natężenie ruchu.
Wiążemy nadzieję, że nagradzanie kierowców za ich wzorowe postawy przyczyni się do dalszego przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a widok policjanta zatrzymującego do kontroli budzić będzie również pozytywne emocje.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.22 MB)

Powrót na górę strony