Rządowe programy prewencyjne

"Kręci mnie bezpieczeństwo" w ramach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści uczestniczyli w okręgowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przebieg rywalizacji młodzieży o tytuł „najlepszej drużyny"” nadzorowali policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Funkcjonariusze wspierani byli przez uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego nr XV im. rtm. W. Pileckiego.

Wczoraj na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach odbyły się okręgowe eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przebieg rywalizacji młodzieży o tytuł „najlepszej drużyny"” nadzorowali policjanci z komendy miejskiej w Katowicach st.asp. Jacek Prokop oraz st.post. Klaudia Jaskólska, a także policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy  Wojewódzkiej Policji w Katowicach st.asp. Tomasz Bratek. Ogromnym wsparciem dla policjantów byli uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego nr XV w Katowicach. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach miejskich. Uczniowie musieli sprostać wyzwaniom w 3 etapach konkursowych: teście wiedzy o ruchu drogowym, udzielaniu pierwszej pomocy, obsługi rowerów wraz z pokonaniem toru przeszkód. W tym roku najlepszymi w okręgu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Tych oraz gimnazjaliści z Gimnazjum nr 4 w Tychach. Obie szkoły będą reprezentować województwo śląskie w finale ogólnopolskim. Zwycięzcom podczas wręczania nagród gratulowali organizatorzy i policjanci.
Konkursy bezpieczeństwa w ruchu drogowym przebiegają pod hasłem kampanii MSWiA: „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Kampania ma na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów.

Powrót na górę strony