Profilaktyka

„Lato w mieście” z katowickimi policjantami

Katowicka policjantka spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta, którzy wakacyjny czas spędzają w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach. Celem spotkania były profilaktyczne zajęcia na temat bezpiecznego wypoczynku w mieście, nad wodą i w górach.

Kolorowe zdjęcie: Policjantka z maskotką Sznupek stoi z dziećmi

Tegoroczna akcja „Lato w mieście” zorganizowana przez Miejski Domu Kultury „Bogucice - Zawodzie” została pod hasłem „Kreatywne wakacje ze sztuką oraz kameralne wakacje na Zawodziu”. Celem zajęć jest rozwój talentów artystycznych młodych uczestników. Mając na względzie dobro młodych uczestników, spotkała się z nimi policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej z katowickiej komendy, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Kolorowe zdjęcie: Policjantka z maskotką Sznupek stoi i rozmawia z dziećmi Kolorowe zdjęcie: Policjantka stoi przy stolikach gdzie siędzą dziei

Policjantka za pomocą prezentacji multimedialnej z „Radami Sznupka” wskazała uczestnikom jakie w czasie wakacji czyhają na nich zagrożenia oraz jak ich uniknąć spędzając czas wolny w domu, nad wodą oraz w górach. Uczestnicy teraz wiedzą, że wybierając wypoczynek nad wodą należy wybrać plażę strzeżoną przez ratownika i kąpać się pod nadzorem rodzica, stosować się do zaleceń ratownika, regulaminu i oznaczeń kąpieliska. Natomiast wybierając się na wycieczkę w góry ważne jest m.in. by odpowiednio spakować plecak, zabrać ze sobą ciepłe ubranie, jedzenie i napoje. Założyć odpowiednie buty oraz sprawdzić prognozę pogody. Za pomocą komiksów policjantka omówiła z milusińskimi, jak należy bezpiecznie zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą, która np.: dzwoni do domu, proponuje spotkanie przez internet lub zaprasza do samochodu, aby podwieźć do domu.

Kolorowe zdjęcie:na stoliku leży maskotka sznupek i gadżety profilaktyczne oraz pałka policyjnaKolorowe zdjęcie: Policjantka stoi z dziećmi przy stole i pokazuje im książke

Na zakończenie policjantka przygotowała konkurs z nagrodami. Zadaniem uczestników było rozwiązanie krzyżówki na czas. Pierwsze trzy osoby otrzymały drobne upominki akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki z zasadami bezpieczeństwa nad wodą i w górach, broszury „Bezpieczna woda” z Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK” organizowanym przez Komendę Główną Policji.

Powrót na górę strony