Profilaktyka

„Bezpieczne sk8parki i pumptrucki” w Katowicach

Wczoraj katowiccy policjanci przy współpracy z Urzędem Miasta na największym skateparku „PTG” w Katowicach przy ul. Granicznej przeprowadzili działania profilaktyczne pn. „Bezpieczne sk8parki”. Były pokazy instruktorów z jazdy na rolkach i deskorolce, warsztaty z ewolucji na deskorolce oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

zdjęcie kolorowe: policjanci, strażnicy miejscy i uczestnicy akcji „Bezpieczne sk8parki”.

Inicjatorem powyższych działań jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, która w dniu 3 sierpnia 2020r. rozpoczęła kampanię społeczną pn. „Bezpieczne sk8parki i pumptrucki”, do której skateparku pod Pomnikiem Trudu Górniczego odbyły się działania profilaktyczne mającą na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających ze skateparków.

Do współpracy z policjantami zaproszono funkcjonariuszy straży miejskiej. Mundurowi wspólnie rozmawiali z uczestnikami akcji m.in.: o przestrzeganiu zasad bezpiecznej jazdy po skateparku, bezpiecznym wyposażeniu w sprzęt ochronny tj. kaski i ochraniacze, pilnowaniu swoich rzeczy osobistych aby uniknąć kradzieży oraz dbaniu o infrastrukturę miejską, a także o bezpieczeństwie na rowerze.

Podczas wydarzenia można było zobaczyć pokaz jazdy na rolkach wykonany przez instruktorkę „Catwoman” Barbarę RAFAŁ ze Stowarzyszenia „Green” oraz wziąć udział w warsztatach z jazdy na deskorolce przeprowadzonej przez instruktora Jacka JĘDRUSIKA ze „Skateboard school”. Uczestnicy warsztatów na zakończenie pokazali swoje umiejętności wykonując różne ewolucje na deskorolce. Ponadto dzieci i młodzież mogła uczestniczyć w różnych konkursach z wiedzy o skateparkach i zasadach bezpiecznej jazdy wykonując „krzyżówkę na czas”, „przeskakiwankę literową” oraz „quiz z wiedzy”.

Dla zobrazowania dzieciom i młodzieży, że kask najlepiej chroni naszą głowę podczas jazdy na rowerze, deskorolce czy tez rolkach organizatorzy wydarzenia przeprowadzili „Test z arbuzem”. Test polegał na zrzuceniu z pewnej wysokości równocześnie dwóch arbuzów, w tym jednego „ubranego” w kask. Test uczestnikom zobrazował, że po uderzeniu arbuz bez kasku pękł na pół, natomiast arbukatowiccy policjanci zaapelowali do uczestników akcji, żeby jeżdżąc na rolkach, deskorolce, rowerze czy hulajnodze dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa zawsze zakładali na głowę kask.

Nagrody uczestnikom warsztatów i popisów na deskorolce oraz zwycięzcom konkursów wręczał Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. Artur Orman. Zwycięzcy otrzymali m.in.: deskorolki, łożyska do kółek, kaski oraz ochraniacze. Zwycięzcom gratulujemy!

 • Zdjęcie kolorowe: katowicki policjant z instruktorką jazdy na deskorolce
 • zdjęcie kolorowe: strażnicy miejscy i katowiccy policjanci z uczestnikami imprezy
 • zdjęcie kolorowe: katowiccy policjanci i strażnicy miejscy podczas akcji w skateparku
 • zdjęcie kolorowe: młodzież na deskorolkach
 • zdjęcie kolorowe: policjantka z młodzieżą w skateparku
 • zdjęcie kolorowe: katowiccy policjanci podczas działań w skateparku
 • zdjęcie kolorowe: uczestnicy, policjanci i strażnicy miejscy podczas działań w skateparku w Katowicach
 • zdjęcie kolorowe: dzieci i młodzież podczas akcji „BEZPIECZNE SK8PARKI”
 • zdjęcie kolorowe: policjanci, strażnicy miejscy, uczestnicy akcji podczas działań w ramach akcji „BEZPIECZNE SK8PARKI”
 • zdjęcie kolorowe: uroczystość wręczania nagród dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „BEZPIECZNE SK8PARKI”
 • zdjęcie kolorowe: Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. Artur Orman wręczający nagrodę uczestnikowi
 • Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. Artur Orman wręczający dyplom chłopcu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.87 MB)

Powrót na górę strony