Profilaktyka

Bezpieczne ferie z katowickimi policjantami

Ferie zimowe w mieście wcale nie muszą być nudne. Wystarczy zajrzeć do swojej szkoły, ośrodka sportowego lub pobliskiego domu kultury, aby przekonać się, że można ciekawie spędzić czas wolny od nauki. W Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w oddziale na katowickim Zawodziu uczestnicy akcji „Zima w mieście” spotkali się z policjantką z katowickiej komendy, która przeprowadziła ciekawe zajęcia na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

  • Na zdjęciu widać policjantkę i dzieci w świetlicy
  • Na zdjęciu widać czapkę policyjną oraz gadżety na stole
  • Na zdjęciu dzieci siedzące przy stole w świetlicy, które układają puzzle

W Katowicach szereg placówek oświatowych i ośrodków sportowych realizuje akcję „Zima w mieście 2020”, wszystko po to, aby dzieci i młodzież w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych mogła w atrakcyjny sposób spędzić ferie zimowe. Katowicka policjantka na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury „Bogucice -Zawodzie” spotkała się z uczestnikami warsztatów artystycznych, żeby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Mł.asp. Agnieszka Krzysztofik z pomocą maskotki śląskiej Policji Sznupkiem – omówiła jak należy bezpiecznie bawić się na śniegu, jeździć na sankach, łyżwach i nartach, a także jak należy zachować się w trudnych sytuacjach np. gdy jest się świadkiem wypadku. Wtedy ważne jest niezwłoczne powiadomienie o zdarzeniu osoby dorosłej oraz powiadomienie odpowiednich służb ratunkowych dzwoniąc na numer alarmowy 112. Ponadto policjantka zapoznała uczestników z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) oraz zorganizowała konkurs z nagrodami. Dwie grupy dzielnie walczyły, wykonując różne zadania, m.in. układając puzzle o tematyce policyjnej, wypełniając zimową wykreślankę oraz krzyżówkę. Drużyna, która okazała się bezkonkurencyjna, została nagrodzona kamizelkami odblaskowymi. Wszyscy uczestnicy dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze zostali wyposażeni również w odblaski. Dodatkowo policjanta przekazała różne materiały i gadżety o tematyce bezpiecznego wypoczynku zimowego m.in. informatory „Bezpieczna woda zimą”, „Bezpieczny stok”, dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) oraz „Dekalog bezpiecznego narciarza misia Stramusia”.

  • Na zdjęciu widać policjantkę i dzieci w świetlicy
  • Na zdjęciu dzieci siedzące przy stole w świetlicy, które układają puzzle
  • Na zdjęciu dzieci policjantkę w świetlicy jak pozują do zdjęcia

Przekazane materiały edukacyjne otrzymano od Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych oraz od Szkoły Narciarskiej Strama.

 

 

Powrót na górę strony