Profilaktyka

Katowiccy policjanci na dniach otwartych NBP w Katowicach

Z początkiem października Narodowy Bank Polski z okazji setnej rocznicy uchwalenia nazwy „złoty” dla waluty Polskiej zorganizował dni otwarte oddziału w Katowicach. Podczas zorganizowanego wydarzenia nie zabrakło również policjantów z katowickiej komendy. Policjanci na swoim stoisku rozmawiali z odwiedzającymi bank o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Z okazji setnej rocznicy uchwalenia nazwy „złoty” dla waluty Rzeczypospolitej Polskiej Narodowy Bank Polski zorganizował w katowickim oddziale dni otwarte dla mieszkańców. Na zorganizowanym wydarzeniu pojawili się również policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej z katowickiej komendy. Policjanci dla odwiedzających bank zorganizowali wiele atrakcji edukacyjnych oraz zaprezentowali policyjny sprzęt. Na policyjnym stoisku stworzono również symulację przejścia dla pieszych, gdzie mundurowi uczyli najmłodszych prawidłowego sposobu korzystania z przejścia dla pieszych i przechodzenia przez jezdnię. Na najmłodszych czekały również zagadki i krzyżówki Sznupka, dzięki którym mogli poznać przepisy ruchu drogowego. Ponadto odwiedzający mieli możliwość skorzystania z alko-gogli, dzięki którym można odczuć, w jakim stopniu może zostać zakłócona ludzka percepcja po spożyciu alkoholu. Każda osoba, która odwiedziła policyjne stanowisko, została wyposażona w element odblaskowy, co w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych w nadchodzącym okresie jesiennym i zimowym, gdy zmierzch przychodzi coraz wcześniej.

  • na kolorowym zdjęciu widać symulację przejścia dla pieszych obok stoi policjant oraz mężczyzna z dzieckiem.
  • na kolorowym zdjęciu widać policyjny radiowóz obok stoi policjant oraz mężczyzna z dzieckiem.
  • na kolorowym zdjęciu widać policjanta który zakłada dziecku odblask na rękę
  • na kolorowym zdjęciu widać symulację przejścia policjantkę oraz otaczających ją ludzi
  • na kolorowym zdjęciu widać symulację przejścia dla pieszych obok stoi policjantka oraz kobieta z dzieckiem.
  • na kolorowym zdjęciu widać policjantkę, która pokazuje dzieciom znaki drogowe, obok niej stoi stolik a za stolikiem stoi kobieta
Powrót na górę strony