Nie reagujesz akceptujesz

Włamywacz zatrzymany dzięki reakcji świadka

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji, dzięki reakcji i telefonicznej informacji jednego ze świadków, zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza. 55-latek włamał się do sklepu i ukradł napoje, alkohol i papierosy. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj kilkanaście minut przed 1.00  w nocy dyżurny katowickiej komendy został telefonicznie powiadomiony przez świadka, że ktoś jest wewnątrz sklepu przy ulicy Leśnego Potoku. Natychmiast pojechali tam wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji. Gdy dojechali na miejsce zobaczyli mężczyznę, który stał przy sklepie. Jak się okazało, chwilę wcześniej włamał się on do sklepu i ukradł napoje, alkohol oraz kilka paczek papierosów. Łącznie straty wynoszą ponad 800 złotych. 55-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Grozi mu do 10 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat V Policji w Katowicach.

Serdecznie dziękujemy osobie, która zareagowała i powiadomiła dyżurnego policji o swoich spostrzeżeniach.  Po raz kolejny współdziałanie mieszkańców i Policji w ramach kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz" przyniosło pozytywny rezultat. 

Powrót na górę strony