Nie reagujesz akceptujesz

Mieszkańcy zareagowali i zatrzymali pijanych kierowców

To kolejne przykłady braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu. W ostatnim czasie w Katowicach doszło do dwóch obywatelskich zatrzymań. W pierwszym przypadku świadkowie zareagowali i uniemożliwili jazdę kierowcy, który w swoim organizmie miał ponad 2.5 promila alkoholu. W środę wieczorem mieszkańcy Katowic ujęli kierowcę, który „wydmuchał” blisko 3 promile.

Do pierwszego zdarzenia doszło 1 kwietnia br. na ulicy Wróblewskiego. Kierowca daewoo zatrzymał się i zapytał o drogę dwóch mieszkańców Katowic. Gdy wysiadł z auta, mężczyźni zauważyli, że jest on pijany. Wtedy to uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce katowickich policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 55-letniego kierowcy ponad 2.5 promila alkoholu. O dalszym losie nietrzeźwych kierowców zdecyduje teraz prokuartor i sąd. 

Do drugiego zdarzenia doszło w środę. Mieszkańcy Katowic będący na spacerze z psami zauważyli na ulicy Podhalańskiej kierowcę citroena, któremu ewidentnie mylił się pedał gazu z pedałem hamulca. Kierowca skręcił w ulicę Kurpiowską, a świadkowie poszli w jego kierunku przypuszczając, że może być pijany. Gdy kierowca się zatrzymał i wyszedł z samochodu, zauważyli, że się zatacza. Podeszli do niego i wyczuli woń alkoholu. Wtedy to kobieta zadzwoniła do dyżurnego policji, a mężczyzna uniemożliwił mu dalszą jazdę i przytrzymał do przyjazdu policjantów. Okazało się, ze 60-letni kierowca miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. O dalszym losie nietrzeźwych kierowców zdecyduje teraz prokurator i sąd. Postępowanie w tych sprawach prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Katowicach. 

 

Mieszkańcom Katowic bardzo dziękujemy i gratulujemy zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Państwa postępowanie, w sytuacji kiedy pijani kierowcy mogli doprowadzić do tragedii, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Łącząc wyrazy szacunku, życzymy Państwu pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

 

Powrót na górę strony