Nie reagujesz akceptujesz

Dzielnicowi zatrzymali włamywaczy

Czujność i dobre rozpoznanie dzielnicowych doprowadziło do jednoczesnego zatrzymania sprawców włamań do dwóch mieszkań. A wszystko to dzięki telefonowi od mieszkańca Katowic, który zareagował na przestępstwo. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem każdemu z podejrzanych grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Do dyżurnego katowickiej komendy zadzwonił mieszkaniec ul Obrońców Westerplatte i powiadomił, że właśnie ktoś się włamuje do jednego z mieszkań. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi z Komisariatu w Szopienicach i choć przed ich przybyciem włamywacz zdołał uciec, to dzięki informacjom przekazanym przez zgłaszającego i dobremu rozpoznaniu po kilku minutach namierzyli oni włamywacza, który kilka budynków dalej, na jednym z placów rozbierał skradziony kilka dni wcześniej motorower.

Zatrzymanie złodzieja nie uśpiło jednak czujności dzielnicowych i zainteresowali się hałasami dochodzącymi z pobliskiego budynku. Po sprawdzeniu źródła hałasu okazało się, że inni złodzieje kradli właśnie instalację grzewczą. Byli oni mocno zaskoczeni "wizytą" mundurowych. 36 i 24-latek również zostali zatrzymani.

Gdy złodziejami zajęli się śledczy, okazało się, że pierwszy z zatrzymanych 27-letni mieszkaniec Katowic oprócz włamania i kradzieży skutera, ma na swoim koncie jeszcze kilka innych przestępstw. Włamał się on jeszcze do kilku piwnic i strychu.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty, teraz o ich losie zadecyduje sąd. Nawet 10 lat mogą oni spędzić za kratami.

Jest to kolejny przykład, braku akceptacji na łamanie prawa. Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia dzięki reakcji mieszkańców naszego miasta, katowiccy policjanci zatrzymali sześciu złodziei. Postawa, którą Państwo zaprezentowali stanowi powód do dumy i zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Łącząc wyrazy szacunku, życzymy Państwu pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. 

Przypominamy, że trwa kampania społeczna "Nie reagujesz - akceptujesz". Kampania ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Chodzi głównie o takie przestępstwa jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, rozboje. W kampanię zaangażowani są wszyscy policjanci katowickiego garnizonu. Wszystko po to, aby zwiększyć wrażliwość społeczną mieszkańców na różne przejawy przestępczości.

.

 Poznaj swojego dzielnicowego

Powrót na górę strony