Nie reagujesz akceptujesz

Zareagował i zatrzymał sprawcę napadu na kobietę

Zaledwie kilka chwil cieszył się swoją zdobyczą 25-latek, który napadł na kobietę i ukradł jej torebkę. Bandyta został zatrzymany przez pracownika pobliskiej fabryki, który usłyszał wołanie o pomoc. Dzięki jego szybkiej reakcji sprawca trafił w ręce policjantów z katowickiej "jedynki".

Odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz– akceptujesz" było zachowanie pracownika jednej z katowickich fabryk. W środę około 11.00 do przechodzącej po kładce nad Rawą w rejonie ul 1-go Maja 66-letniej kobiety, podbiegł młody mężczyzna i zaczął szarpać ją za torebkę. Kobieta broniła się, jednak w trakcie szarpaniny upadła. 

Starsza Pani nie dała za wygraną - pobiegła za sprawcą i wołała pomocy. Jej krzyki usłyszał pracownik pobliskiej fabryki, który ruszył w pościg za złodziejem. Dogonił go, zatrzymał i przekazał w ręce przybyłych na miejsce policjantów z katowickiej "jedynki". Skradziona torebka, w której były pieniądze i dokumenty wróciła do właścicielki. Sprawcą okazał się 25-letni mieszakniec województwa zachodniopomorskiego.

Naszemu bohaterowi gratulujemy zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Postawa, którą Pan zaprezentował zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Łącząc wyrazy szacunku, życzymy Panu pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

 
Powrót na górę strony