Nie reagujesz akceptujesz

Policjanci zatrzymali wandali, którzy zniszczyli przystanek tramwajowy

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch wandali. Mężczyźni wybierając się na imprezę do centrum Katowic, doszczętnie zniszczyli przystanek tramwajowy przy ulicy Obrońców Westerplatte. Każdemu z zatrzymanych grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

Mężczyźni wybierali się do centrum Katowic na plenerową imprezę Nie mogąc się doczekać przyjazdu tramwaju postanowili urozmaicić sobie czekanie. Rzucając kamieniami w przystanek zniszczyli wiatę do tego stopnia, że został z niej jedynie szkielet. Gdy tramwaj przyjechał spokojnie wsiedli i pojechali.

Świadkowie poinformowali policjantów o zdarzeniu i o "podróży" wandali tramwajem. Dzięki tym informacjom i uzyskanym rysopisom, policjanci pojechali za tramwajem w kierunku centrum miasta. Chuligani wyszli z tramwaju na ulicy Warszawskiej. Gdy chcieli wejść do sklepu, aby zakupić alkohol zostali zatrzymani.

Zatrzymani chuligani to mieszkańcy Katowic w wieku 24 i 25 lat.  Teraz obaj odpowiedzą za zniszczenie wiaty i powstałe straty.  Każdemu z nich grozi kara  do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony