Konkurs „Mądry uczeń nie bazgrze po murach”

Katowiccy policjanci w czasie ferii zimowych 2018 zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu Katowic do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mądry uczeń nie bazgrze po murach”. Konkurs ma na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie dbania o przestrzeń publiczną i prywatną, promowanie godnych naśladowania postaw oraz podkreślenie, jak ważne jest reagowanie w sytuacji niszczenia mienia.

29 stycznia 2017r. rozpoczną się ferie zimowe na terenie Katowic. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz z Wydziałem Edukacji i Sportu, Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice oraz Pałacem Młodzieży w Katowicach ogłaszają konkurs dla uczniów katowickich szkół podstawowych polegający na przedstawieniu w formie rysunku zachowania godnego naśladowania- jak należy dbać o wybrany obiekt w przestrzeni publicznej lub prywatnej.
Praca konkursowa uczniów klas IV – VI dodatkowo powinna zawierać hasło profilaktyczne zniechęcające do niszczenia wybranego obiektu z przestrzeni publicznej, czy też mienia prywatnego.
Praca uczniów klas VII powinna być przygotowana w formie komiksu, który ma zawierać maksymalnie do 6 okienek oraz krótkie dialogi. Każda praca może zawierać wizerunek Sznupka, który ostrzega wandali lub radzi, jak prawidłowo należy się zachować.

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie do 13 lutego 2018r. na adres Pałacu Młodzieży w Katowicach ul. Mikołowska 26. Ocena prac konkursowych oraz wytypowanie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych nastąpi w dniu 16 lutego 2018 r. Ogłoszenie wyników na stronach internetowych organizatorów będzie opublikowane 19 lutego 2018 r. Finał Konkursu odbędzie się 21 lutego 2018r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Szczegóły konkursu znajdziecie w Liście Sznupka oraz Regulaminie zamieszczonym poniżej.

Życzymy przyjemnej zabawy podczas tworzenia prac konkursowych oraz BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH!

Powrót na górę strony