Katowicki Turniej Debat Oksfordzkich

Katowicki Turniej Debat Oksfordzkich już po raz trzeci wpisuje się do kalendarza wydarzeń w obszarze profilaktyki rówieśniczej w Katowicach. Celem tegorocznej edycji turnieju jest budowanie obywatelskiego społeczeństwa, świadomego przestrzeni w której żyje i biorącego za nią odpowiedzialność.

Organizatorem jest Komenda Miejska Policji w Katowicach wspólnie z Wydziałem Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, Stowarzyszeniem Instytut Regionalny w Katowicach i  Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 w Katowicach. Turniej odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Katowice Pana Marcina Krupy. Tematyka debat obejmuje zagadnienia dot. bezpieczeństwa w mieście na przykładzie Katowic w aspektach m.in. użycia nowych technologii, bezpiecznej architektury, bezpieczeństwa w dzielnicach, zaangażowaniu obywateli w dbanie o bezpieczeństwo i troskę o drugiego człowieka.

- Przekonujemy młodych ludzi, że wiele zależy od nas samych. Każdy z nas wpływa przecież na swoje otoczenie, buduje wokół bezpieczną przestrzeń, kreuje swoją pozytywną przyszłość - mówi podinsp. Małgorzata Biernacka, koordynator tegorocznej edycji turnieju. 
- Do udziału w debatach zapraszamy młodzież  szkół ponadpodstawowych z terenu Katowic. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie cieszyła się  dużym zainteresowaniem młodych ludzi, tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach- dodaje policjantka.

Katowicki Turniej Debat Oksfordzkich rozgrywany jest  w formule pojedynków – drabinki pucharowej, w ramach której wygrana drużyna przechodzi do kolejnej fazy. W bieżącej edycji projektu zaplanowane zostały 3 tury turnieju:

  1. Tura I – w terminie 19-23 lutego 2018 roku – temat "Działanie społeczne się opłaca"
  2. Tura II – półfinał - w terminie 5-9 marca 2018 roku – temat "Nowe technologie najlepszym stróżem mojego bezpieczeństwa"
  3. Tura III – finał – w terminie 19-23 marca 2018 roku:
  • - debata o 3 miejsce - temat „W moim mieście bezpieczeństwo może ograniczać wolności obywatelskie”, 
  • - debata o 1 miejsce – temat "Katowice, to moja odpowiedzialność".

Dodatkowym atutem dla uczestników debat jest możliwość skorzystania z przygotowanego przez  wolontariuszy  Instytutu  Regionalnego  w  Katowicach  szkolenia  z  zakresu   debatowania w formule oksfordzkiej oraz wystąpień publicznych. Dla finalistów turnieju psycholodzy z  Poradni  Psychologiczno-Pedagogiczna  nr  5 w Katowicach oferuje szkolenie z zakresu radzenia sobie ze stresem.
Na zgłoszenia szkół czekamy do dnia 27 listopada 2017 roku. Należy je wysłać na adres email malgorzata.biernacka@ka.policja.gov.pl. 

Serdecznie zapraszamy do udziału!. 
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony