"Bezpieczna Przystań" - program profilaktyczny dla seniorów

Akademia Bezpiecznego Seniora na Górnym Tysiącleciu

Na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach działa Akademia Bezpiecznego Seniora. Dzięki inicjatywie Rady Jednostki Pomocniczej nr 9 spotkania odbywają się przy parafii Matki Boskiej Piekarskiej na Górnym Tysiącleciu. W ubiegłym tygodniu seniorzy spotkali się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. W spotkaniu uczestniczył też policjant dzielnicowy - mł. asp. Paweł Uryniak z katowickiej „siódemki”.

W ramach programu "Bezpieczna Przystań" w parafii Matki Boskiej Piekarskiej w Katowicach przy ulicy Ułańskiej 13 odbyło się spotkanie z seniorami zamieszkującymi rejon Górnego Tysiąclecia. Spotkanie poświęcone było ofercie wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, skierowanej do osób starszych. W spotkaniu udział wzięli pracownicy MOPS-u, którzy przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną, przedstawiającą ofertę ośrodka. W trakcie spotkania przekazali uczestnikom ulotki prezentujące ofertę pomocową oraz informatory miejskie dla seniorów. Odpowiedzieli też na indywidualne pytania zebranych.

Uczestnicy spotkania wskazywali, że spotkanie z pracownikami MOPS-u stanowi odpowiedź na potrzeby ich środowiska, pozwalając uzyskać cenne informacje dotyczące ich bezpieczeństwa socjalnego. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie seniorów, którzy licznie uczestniczą w zajęciach Akademii Na spotkaniu nie zabrakło też policjanta dzielnicowego - mł. asp. Pawła Uryniaka - który zgodnie z ideą formuły "Dzielnicowy Bliżej Nas", sprawuje pieczę nad funkcjonowaniem Akademii na Górnym Tysiącleciu.

Akademia Seniora opiera się na bezpośrednich spotkaniach z seniorami. Dedykowana jest wszystkim osobom, które cenią sobie możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmowy. Udział w zajęciach daje możliwość wszechstronnego poznania problematyki bezpieczeństwa osób w dojrzałym wieku. Słuchacze Akademii biorą udział w cyklu 5 spotkań: z policjantem (wiktymologiczne aspekty bezpieczeństwa), strażakiem (bezpieczeństwo przeciwpożarowe i zatrucia tlenkiem węgla) pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej (bezpieczeństwo socjalne), przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego (bezpieczne finanse) i pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego (telefon ratujący życie, farty ICE, ratownictwo medyczne). Najbliższe zajęcia Akademii Bezpiecznego Seniora dla mieszkańców Górnego Tysiącleciu odbędą się już 11 maja. Będzie to spotkanie z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, a 25 maja wszystkich seniorów zapraszamy na spotkanie ze strażakiem.

Powrót na górę strony