"Bezpieczna Przystań" - program profilaktyczny dla seniorów

Akademia Bezpiecznego Seniora na Zawodziu

Na Zawodziu odbyło się kolejne już spotkanie seniorów w ramach Akademii Bezpiecznego Seniora. Spotkania odbywają się dzięki współpracy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach z Miejskim Domem Kultury Katowice-Zawodzie. Tym razem seniorzy rozmawiali o bezpieczeństwie socjalnym z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Na spotkaniu obecna była również koordynator projektu podinsp. Małgorzata Biernacka z katowickiej komendy miejskiej.

We wtorek w ramach programu "Bezpieczna Przystań" odbyło się  spotkanie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach z seniorami mieszkających na katowickim Zawodziu. Spotkanie prowadził główny specjalista MOPS - pan Andrzej Górak. W spotkaniu udział wzięli:  kierownik Terenowego Punktu Pomocy Społecznej nr 6 pani Beata Tabaka, pracownik socjalny pani Iwona Słomka, psycholog pani Justyna Kowalczyk. Spotkanie  nakierowane było na zaprezentowanie oferty wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, skierowanej do osób starszych. Przedstawiciele MOPS przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną opisującą bardzo szeroką ofertę ośrodka. W trakcie spotkania wyposażyli uczestników w ulotki prezentujące ofertę pomocową oraz informatory miejskie dla seniorów. 

"Seniorzy mają siłe, mają moc i są bardzo ważnymi osobami zarówno dla nas, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, jak i władz miasta Katowice" – powiedział do uczestników zajęć P. Andrzej Górak.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie seniorów, którzy chętnie uczestniczą w zajęciach Akademii, korzystając również z możliwości zasięgania informacji i indywidualnych porad.
Akademia Seniora dedykowana jest właśnie wszystkim osobom, które cenią sobie możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmowy. Udział w zajęciach daje możliwość wszechstronnego, wielopłaszczyznowego poznania problematyki bezpieczeństwa osób w dojrzałym wieku. Słuchacze Akademii biorą udział w cyklu 5 spotkań: z policjantem (wiktymologiczne aspekty bezpieczeństwa), strażakiem (bezpieczeństwo przeciwpożarowe i zatrucia tlenkiem węgla) pracownikami Miejkiego Ośrodka Pomocy Społecznej (bezpieczeństwo socjalne), przedstawicielem  Narodowego Banku Polskiego (bezpieczne finanse) i pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego (telefon ratujący życie, farty ICE, ratownictwo medyczne).Akademia Bezpiecznego Seniora została włączona w ogólnopolskie działania profilaktyczne pn."Kręci mnie bezpieczeństwo".

Kolejne zajęcia Akademii Bezpiecznego Seniora dla mieszkańców Zawodzia odbędą się 23 maja br. Będzie to spotkanie ze specjalistą Narodowego Banku Polskiego.  Na 30 maja br. zaplanowano zajęcia z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, a 06 czerwca br. spotkanie ze strażakiem. 
Wszystkich seniorów serdecznie zapraszamy do udziału.

Powrót na górę strony