"Bezpieczna Przystań" - program profilaktyczny dla seniorów

Spotkanie z seniorami na osiedlu Tysiąclecia

Na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu spotkań z seniorami przy Parafii Matki Bożej Piekarskiej. W trakcie przeprowadzanych rozmów dzielnicowi Komisariatu VII Policji w Katowicach omówili najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznych postaw w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie oraz podczas podróżowania środkami komunikacji miejskiej. Z uwagi na zbliżający się okres letni i związane z nim upały apelowano o zachowanie najwyższej ostrożności.

Dzielnicowi Komisariatu VII Policji w Katowicach asp. Tomasz Sołtysiak oraz mł. asp. Paweł Uryniak wzięli udział w spotkaniu z seniorami, którego współorganizatorem była Rada Jednostki Pomocniczej nr 9 oraz ksiądz proboszcz. Policjanci omówili najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznych postaw w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie oraz w środkach komunikacji miejskiej. Z uwagi na zbliżający się okres letni i związane z nim upały apelowano o zachowanie najwyższej ostrożności. Zwrócono uwagę aby w żadnym przypadku nie pozostawiać w samochodach dzieci oraz zwierząt. Dzielnicowi przekazali informacje dotyczące najczęstszych zdarzeń kryminalnych odnotowanych w rejonie osiedla. Podsumowali swoje działania za pierwsze półrocze bieżącego roku, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

W ramach współpracy katowickiej policji z Radą Jednostki Pomocniczej nr 9 udało się zamontować progi zwalniające na terenie osiedla, poprawić oznakowanie w obrębie przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych, zamontowano także lustra wypukłe ułatwiające wyjazd z parkingów przyblokowych i uliczek osiedlowych. W trakcie spotkania z mieszkańcami konsultowano planowane wprowadzenie na całym osiedlu ograniczenie prędkości wprowadzając tzw. „Strefę 40km/h”. Powyższe działania z pewnością przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierujących. 

Przypomniano uczestnikom spotkania o korzystaniu z nowych narzędzi komunikacji, tj. "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz aplikacji "Moja Komenda". 

 

Powrót na górę strony