Komisariat I Policji w Katowicach
Plany działań priorytetowych dzielnicowych Komisariatu I Policji w Katowicach na okres od 1 stycznia 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku
Rejon nr 1 - mł. asp. Daniel Szewczyk
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa, zdiagnozowano, że obecnie problemem, który występuje w rejonie dzielnicowego to obszar budynku przy ul. Teatralnej 8 w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze dochodzi do naruszeń ładu i porządku publicznego w tym popełniania wykroczeń szczególnie uciążliwych.
Zakładany cel do osiągnięcia – ograniczenie incydentów związanych z naruszeniem ładu i porządku publicznego w rejonie kamienicy przy ul. Teatralnej 8.
Rejon nr 2 - st. sierż. Olaf Kudłacik
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego występuje w obszarze bloków mieszkalnych przy ul. Roździeńskiego 86 a do 90 w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze nasiliło się występowanie oszustw i prób oszustw telefonicznych wśród mieszkańców (seniorów).
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie akcji informacyjnej o możliwych zagrożeniach dotyczących oszustw na tzw. wnuczka lub policjanta.
Rejon nr 3 - sierż. Michał Sobol
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego występuje w obszarze kamienicy przy ul. Staromiejskiej 14 w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze dochodzi do naruszeń ładu i porządku publicznego w tym popełniania wykroczeń szczególnie uciążliwych.
Zakładany cel do osiągnięcia – ograniczenie incydentów związanych z naruszeniem ładu i porządku publicznego w rejonie kamienicy przy ul. Staromiejskiej 14.
Rejon nr 4 - mł. asp.. Mateusz Gancarz
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego występuje w obszarze kamienicy przy ul. 1-go Maja 24 w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze dochodzi do naruszeń ładu i porządku publicznego w tym popełniania wykroczeń szczególnie uciążliwych.
Zakładany cel do osiągnięcia – ograniczenie incydentów związanych z naruszeniem ładu i porządku publicznego w rejonie kamienicy przy ul. 1-go Maja 24.
Rejon nr 5 - asp. Mariusz Budnik
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa, zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego występuje w obszarze marketu przy ul.. Paderewskiego 35 w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze dochodzi do naruszeń ładu i porządku publicznego w tym popełniania wykroczeń szczególnie uciążliwych.
Zakładany cel do osiągnięcia – ograniczenie incydentów związanych z naruszeniem ładu i porządku publicznego w rejonie marketu przy ul.. Paderewskiego 35.
Rejon nr 6 - mł. asp. Karolina Tyburkiewicz
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego występuje w obszarze bloków mieszkalnych przy ul. Sowińskiego 5 do 9 w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze nasiliło się występowanie oszustw i prób oszustw telefonicznych wśród mieszkańców (seniorów).
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie akcji informacyjnej o możliwych zagrożeniach dotyczących oszustw na tzw. wnuczka lub policjanta.
Rejon nr 7 - asp. Mariusz Cegieła
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego jest brak świadomości dorastającej młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich, których ofiarami jest młodzież ucząca się w Szkole Podstawowej Nr 37 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach na ul. Lompy 17. Z przeprowadzonej analizy wynika, że najbardziej zagrożeni są uczniowie klas 6. W związku z czym działanie priorytetowe o charakterze profilaktycznym będzie miało na celu zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z klasami szóstymi, które będą miały na celu zwiększenie świadomości i wiedzy młodzieży o odpowiedzialności prawnej nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich.
Rejon nr 8 - mł. asp. Michał Morawiecki
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWd, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego występuje w obszarze kamienicy przy Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej 2 do 3 w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze dochodzi do naruszeń ładu i porządku publicznego w tym popełniania wykroczeń szczególnie uciążliwych.
Zakładany cel do osiągnięcia – ograniczenie incydentów związanych z naruszeniem ładu i porządku publicznego w rejonie kamienicy przy Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej 2 do 3.
Rejon nr 9 - sierż. szt. Michał Filus
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego jest brak świadomości dorastającej młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich, których ofiarami są podopieczni Katolickiej Fundacji Dzieciom w Katowicach ul. Kilińskiego 15. Z przeprowadzonej analizy wynika, że najbardziej zagrożeni są podopieczni świetlicy znajdującej się w fundacji. W związku z czym działania profilaktyczne ukierunkowane będą miały na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z podopiecznymi fundacji, które będą miały na celu zwiększenie świadomości i wiedzy młodzieży o odpowiedzialności prawnej nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich.
Rejon nr 10 - sierż. Radosław Rudy
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego jest brak odpowiedniej wiedzy i świadomości w zakresie zagrożeń dotyczących używania alkoholu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach na ul. Adamskiego 22.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie spotkań z Seniorami Domu Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach na ul. Adamskiego 22, które będą miały na celu zwiększenie wiedzy i świadomości o zagrożeniach dotyczących używania alkoholu.
Rejon nr 11 - asp. Józef Piechna
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego jest niska świadomość w zakresie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości przez uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego w Katowicach przy ul. Raciborskiej 3. Z przeprowadzonej analizy wynika, że najbardziej zagrożeni są uczniowie klas pierwszych, którzy posiadają niską świadomość w zakresie niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą choroba alkoholowa. W związku z czym działania profilaktyczne będą miały na celu zwiększenie świadomości w zakresie zagrożeń płynących z używania alkoholu.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie spotkań z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego w Katowicach przy ul. Raciborskiej 3 ukierunkowanych na wzrost wiedzy i świadomości z zakresu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości.